Regulamin

Naszym celem jest zapewnienie Państwu bezpiecznego i komfortowego pobytu w naszych apartamentach, dlatego też bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

Drogi Gościu, jeżeli dokonujesz rezerwacji jednego z naszych apartamentów, jednocześnie akceptujesz niniejszy regulamin, który jest integralną częścią umowy wynajmu naszych nieruchomości.

 

Obowiązki klienta

 1. Liczba osób mogących zamieszkać w apartamencie jest ograniczona do podanej w ofercie i nie może być większa od podanej tej podanej przez Klienta telefonicznie bądź mailowo. Jeśli w momencie przyjazdu liczba ta przekroczy liczbę osób podaną w ofercie/ potwierdzeniu rezerwacji, osoba odpowiedzialna za klucze może odmówić ich wydania. Jeśli w czasie pobytu lub na końcu pobytu okaże się, że liczba zamieszkałych osób jest większa od podanej, Klient może zostać obciążony kosztem za pobyt dodatkowych osób.
 2. Klient zobowiązany jest do dbania o zachowanie zasad dobrego sąsiedztwa w tym do przestrzegania godzin ciszy nocnej (od 22.00 do 6.00) i utrzymywania obiektu w stanie zastanym. Ponadto jego obowiązkiem jest niezwłoczne poinformowanie osoby odpowiedzialnej za przekazanie kluczy o ewentualnych szkodach i brakach zastanych w apartamencie.
 3. Klient zobowiązany jest pokryć koszta związane z ewentualnymi stratami, które wystąpiłyby w skutek jego niewłaściwego użytkowania apartamentu.
 4. Klucze do apartamentu przekazywane są bezpośrednio przez przedstawiciela firmy w ustalonym miejscu, o ustalonej godzinie. Jeśli Gość nie może dotrzeć na ustaloną wcześniej godzinę, powinien niezwłocznie poinformować o tym przedstawiciela naszej firmy. Przyjazd po godzinie 18.00 obciąża klienta kwotą 20zł płatną w momencie wydania kluczy.
 5. Opłatę za pobyt uiszcza się z góry w dniu przyjazdu, przy odbiorze kluczy.
 6. Zdanie klucza w dniu wyjazdu odbywa się w sposób ustalony z przedstawicielem naszej firmy.
 7. Organizowanie w apartamencie imprez towarzyskich uciążliwych dla innych lokatorów jest zabronione.
 8. Obowiązuje zakaz palenia tytoniu w apartamentach.
 9. O wszelkich usterkach powstałych w apartamencie, w czasie pobytu, Gość powinien niezwłocznie poinformować przedstawiciela naszej firmy. Za usterki powstałe z winy Klienta będzie pobierana adekwatna rekompensata pieniężna.
 10. W Apartamentach obowiązuje zakaz wnoszenia sprzętu narciarskiego. W „Apartamencie Zakopane” oddajemy do dyspozycji Klienta komórkę lokatorską przeznaczoną do przechowywania sprzętu narciarskiego oraz wózka dziecięcego.
 11. W przypadku zgubienia kluczy czy pilota od apartamentu Klient jest zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości 200zł brutto.
 12. W przypadku wystąpienia nagłych i nieprzewidzianych okoliczności, zastrzegamy sobie prawo do zmiany zarezerwowanego apartamentu
 13. Zabranie ze sobą zwierząt domowych, dozwolone jest tylko po uprzednim otrzymaniu zezwolenia. Obsługa apartamentu ma prawo odmówić udostępnienia miejsca noclegowego gościom, którzy zabrali ze sobą zwierzę domowe do obiektu wcześniej tego nie uzgadniając. Gość apartamentu ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia poczynione przez zwierzę w wyposażeniu oraz urządzeniach technicznych apartamentu
 14. Wcześniejszy wyjazd gościa, z przyczyn niezależnych od właściciela apartamentu, nie uprawnia go do żądania zwrotu kwoty za niewykorzystane świadczenie.
 15. Zabrania się używania materiałów pirotechnicznych i łatwopalnych wewnątrz Apartamentów.
 16. Zabrania się chodzenia w butach narciarskich w apartamentach, jak i w całym obiekcie.
 17. Dane osobowe przekazywane nam przez Klientów będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji rezerwacji oraz do ewentualnej wysyłki informacji o promocjach sezonowych.
 18. Zabrania się publikowania bez pisemnej zgody zdjęć oraz innych materiałów multimedialnych, na których można zidentyfikować apartament lub jego część. Zakaz dotyczy materiałów mających charakter nieobyczajny, które mogą naruszyć dobre imię apartamentów.

 

Opłaty za wynajem

Za wynajem naszych apartamentów opłaty pobieramy według cennika zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Zaliczkę w wysokości 30% należy uregulować przelewem w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania mailowego potwierdzenia rezerwacji. Jeżeli zdecydujesz się na wynajem na jedną dobę, kwota zaliczki jest równa 100% kwoty wynajmu. Brak wpłaty ustalonej procentowo kwoty w powyższym terminie, w obu przypadkach, skutkuje odstąpieniem od umowy wynajmu. Pozostałą kwotę jesteś zobowiązany, jako wynajmujący, uregulować w dniu rozpoczęcia pobytu. Płatności należy dokonać gotówką przedstawicielowi naszej firmy wręczającemu klucze.

 

Zaliczka

Jeżeli po wpłaceniu zaliczki jesteś zmuszony odwołać pobyt, poinformuj Nas o tym bezzwłocznie. Przysługuje Ci prawo wykorzystania wpłaconej zaliczki podczas kolejnego pobytu w jednym z naszych apartamentów, o ile nastąpi on nie później niż 6 miesięcy po anulowanym pobycie oraz jeśli wartość zamówienia podczas kolejnej rezerwacji pobytu nie będzie niższa niż odwołanego. Istnieje możliwość przepisania zaliczki na osobę trzecią.

Jeżeli jednak nie planujesz przyjazdu do jednego z Naszych apartamentów, pamiętaj że:

 • zwrot zaliczki w całości jest możliwy w przypadku odwołania pobytu w przeciągu minimum 30 do 25 dni przed terminem planowanego przyjazdu złożonego w rezerwacji
 • zwrot 50% zaliczki możliwy jest na 24 do 12 dni przed terminem złożonej rezerwacji
 • zwrot 25% zaliczki możliwy jest na 11-6 dni przed terminem złożonej rezerwacji
 • w przypadku odwołania pobytu w terminie krótszym niż 6 dni od terminu planowanego przyjazdu złożonego w rezerwacji zaliczka nie zostanie zwrócona.

Wybór formy rozliczenia zaliczki (przesunięcie jej na inny termin, bądź rozliczenie według wyżej wymienionej kalkulacji) zależy od Ciebie.

 

Rezerwacji możesz dokonać telefonicznie, bądź bezpośrednio przez naszą stronę internetową, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Potwierdzeniem twojej rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% wartości wynajmu na umieszczony na naszej stronie internetowej numer konta bankowego. W ciągu 24H otrzymasz od Nas mailowe potwierdzenie twojej rezerwacji. Jeżeli dokonasz rezerwacji w piątek po godzinie 17.00, sobotę lub niedzielę potwierdzenie zostanie odesłane do Ciebie najpóźniej w poniedziałek.

Nasze apartamenty oddajemy do twojej dyspozycji minimum na 2 doby. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem na jedną dobę, umożliwimy Ci to, lecz za dodatkową opłatą.

 

Przeniesienie rezerwacji na osobę trzecią

W każdej chwili możesz przekazać na inną osobę wszystkie przysługujące Ci z tytułu rezerwacji uprawnienia, jeżeli jednocześnie osoba ta potwierdzi przyjęcie wszystkich wynikających z tej rezerwacji obowiązków. Pamiętaj jednak o niezwłocznym poinformowaniu Nas o zmianie rezerwacji, podając niezbędne dane- jego imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres mailowy.

 

Przyjazd i zakwaterowanie

Jako nasz klient musisz pamiętać o poinformowaniu Nas o swoim przyjeździe najpóźniej na 2 godziny przed pojawieniem się w jednym z naszych apartamentów. W tej sprawie proszę dzwonić pod numer ZAKOPANE 508499152 (P.Agnieszka). W przypadku braku możliwości dotarcia na umówioną wcześniej godzinę jesteś zobowiązany do bezzwłocznego poinformowania nas o zaistniałej sytuacji. Dostarczenie kluczy po godzinie 18.00 objęte jest dodatkową opłatą w wysokości 20zł płatną osobie wręczającej klucze. Ponadto wynajmując apartament jesteś zobowiązany do uregulowania całej kwoty widniejącej na potwierdzeniu rezerwacji, nawet jeśli z przyczyn niezależnych od Nas, twój przyjazd ulegnie opóźnieniu bądź skróceniu (Mamy na myśli powody osobiste, trudności komunikacyjne, czy strajki itp.)

 

Doba hotelowa

Doba hotelowa trwa od godziny 16:00 do godziny 10:00.

 

Kontakt


Przedsiębiorstwo prywatne COSMO
Katarzyna Lipińska


NIP: 6443283394
REGON: 243334632

Numer telefonu: 514097067
Adres mailowy: biuro@apartamentycosmo.com
Numer konta bankowego: 25 1050 1360 1000 0091 3790 6161 (ING Bank Śląski)

 

Lokalizacja Apartamentów

ul.Szlak 50/321
Kraków
ul. Grunwaldzka 19/33
Zakopane